رجوع به محتوا ↓

روند انتخاب


 

روندِ انتخاب: یک فرصت برای آموزش

فرآیند انتخاب قصد دارد تا با فراهم آوردن نمونه ای کوچک از تجربه‌یِِ حضور در UWC دانش آموزان را برای رفتن به مدارس UWC انتخاب کند و هر شرکت‌کننده را برای ایده‌ پردازی، آغاز و گام‌برداشتن برای تحقق تغییرات پایدار و مثبت در جامعه‌یِِ خود توانمند سازد. ما قصد داریم کسانی را به هم نزدیک کنیم که نه تنها رویا پردازند، بلکه آن را به عمل می‌آورند. UWC تنها یکی از راه‌های بسیار برای ایجاد تأثیر مثبت در جهان است. در برنامه‌، ما سعی می‌کنیم تا شما را به چالش بکشیم که عمیق‌تر فکر کنید، تامل کنید، و در خود کندوکاو کنید. ما شما را به چالش های دعوت می‌کنیم که از حاشیه‌یِِِ امن و راحتِ خود خارج شوید و چیزهای جدیدی کشف کنید.

مراحل فرآیند انتخاب:

مراحل فرآیند انتخاب از سه بخش تشکیل میشود. تمام مراحل به علت شیوع جهانی COVID-19 در بستر برخط (آنلاین) برگزار می شود. 

متقاضیان تحصیل در مدارس UWC میتوانند در صورت داشتن شرایط پذیرش درخواست خود را در سامانه‌ی ثبت تقاضا ثبت کنند.

۱- مرحله اول فرآیند انتخاب، نوشتن نوشتارهایی در پاسخ به سوالات مندرج در این تقاضانامه است. این مرحله از اواسط شهریور/سپتامبر تا اواسط آبان/نوامبر برگزار می‌شود. نتایج مرحله اول در اوایل آذر ماه منتشر می‌شود.

۲- مرحله‌یِِِ دوم مصاحبه‌یِِِ شخصی انگلیسی/فارسی است. این مرحله در اواخرآٰذر ماه برگزار می‌شود. نتایج در اواسط دی ماه مشخص شود.

۳- مرحله‌یِِِ سوم از یک سری فعالیتها تشکیل می‌شود که در طی دوهفته پراکنده شده‌اند. این فعالیت‌ها شامل بحث‌های گروهی، مصاحبه هایِ فارسی/انگلیسی، کارسوق‌ها و فعالیت‌های گروهی است. نتایج مرحله‌یِِِ سوم و نهایی در اواسط ماه اسفند مشخص می‌شود.

 

امور مالی:

تیمِ گزینشِ کمیته‌یِ ملی، دانشجویان را بر اساس شایستگی‌ها و پتانسیل‌های آنها انتخاب می‌کند. به دانش‌آموزهایی که در گزینش موفق شوند، مکانی در یکی از مدارسِ UWC اعطا میگردد. اگر داوطلب برای حضور در UWC نیاز به حمایت مالی داشته باشد، باید برای بورس تحصیلی تقاضا کند. کلیه بورس‌های تحصیلی مبتنی بر نیاز بوده و تصمیم گیری در مورد میزان بورس تحصیلی براساس فرم ارزیابی مالی و مدارک پشتیبان صورت می‌پذیرد. تعداد بورس‌های تحصیلی محدود هستند و سیستم مبتنی بر نیاز به شما این امکان را می‌دهد تا فرصت های بورس تحصیلی را برای نامزدهایی که واقعاً نیاز دارند فراهم شود.

از داوطلبانی که توانایی پرداخت شهریه خود را دارند، انتظار می‌رود تا بر اساس توانایی اقتصادیِ خانواده، در پرداخت شهریه‌یِِِ خود مشارکت کنند.

 

اطلاعات برای والدین/ سرپرستان:

درک تمامی اطلاعات مربوط به UWC و درک تعهداتِ همراه با برنامه‌یِِِ ارائه شده حائز اهمیت ویژه‌ای است. خلاصه‌ای از مدارک ارائه شده، معیارهای انتخاب و روند کار را می‌توانید در صفحه وب UWC International پیدا کنید: www.uwc.org 

پر کردن فرم درخواست:

متقاضی باید چندین بخش متفاوت را که حاوی سوالات گوناگون هستند تکمیل کند. این اطلاعات به UWC این فرصت را می‌دهد تا از زبان خودتان بشنوند که چگونه و چرا فکر می‌کنید که برای UWC مناسب هستید و چرا UWC برای شما مناسب است.

والدین شما باید فرم اظهارنامه والدین را تکمیل نمایند. این فرم بیانگرِ تایید و حمایت آن‌ها از تصمیم شما در پیوستن به UWC و آگاهی شما از همه شرایط درخواست‌نامه، از جمله شرایط و ضوابط مالی، است.

توجه داشته باشید که تقاضانامه باید به زبان انگلیسی تکمیل شود. مهارت شما در زبان انگلیسی ملاک انتخابِ شما نیست. ما هیچ موردی مربوط به مهارت های زبانیِ شما را ارزیابی نمی‌کنیم. کمیته به شما در پر کردن درخواست‌نامه کمک نخواهد کرد. اگر شما هرگز انگلیسی نخوانده‌اید و می‌توانید آن را اثبات کنید و یا اگر دانش کافی در زبان انگلیسی ندارید، می‌توانید با کمیته تماس بگیرید.