رجوع به محتوا ↓

فرصت های پس از فارغ التحصیلی

برنامه Davis United World College Scholars، بزرگترین برنامه بورسیه بین المللی با بودجه خصوصی در جهان است. این برنامه کمک هزینه های تحصیلی را، با نام بورسیه Shelby Davis، به فارغ التحصیلان مدارس جنبش UWC که نیاز به کمک مالی دارند اعطا می کند تا در یکی از ۹۴ موسسه عالی و دانشگاه همکار با این برنامه تحصیل نمایند.

شلبی دیویس (Shelby Davis) در سال 2000 همراه با فیل گیر (Phil Geier)، رئیس سابق UWC-USA، این برنامه بورس تحصیلی را پایه گذاری کرد. هنگامی که فارغ التحصیلان UWC از یکی از موسسات‌ آموزش عالی یا دانشگاه های ایالات متحده شریک در این برنامه پذیرش دریافت کنند،این برنامه  از تحصیلات مقطع لیسانس دانش‌آموزان پذیرفته‌شده حمایت مالی می کند. این برنامه از طریق اعطای کمک های مالی به آن دانشگاه یا موسسه که از بورسیه ها برای دانش‌آموزان نیازمند پشتیبانی می کند حمایت مالی خود را به دست آن دانش آموزان میرساند. در ابتدا، این بورسیه به دانشجویانی که در یکی از پنج موسسه آموزش عالی ذیل در ایالات متحده تحصیل می کردند ارائه می شد: کالج آتلانتیک، کالج میدلبری، کالج کولبی، کالج ولزلی و دانشگاه پرینستون. شبکه دانشگاه های واجد شرایط از آن زمان تا کنونی به بیش از 95 موسسه آموزش عالی و دانشگاه افزایش یافته است.

این بورس تحصیلی محدود به دانش‌آموزانی است که برنامه دیپلم IB را در یکی از 18 مدرسه یا کالج در جنبش UWC گذرانده‌ باشند. UWC یک جنبش آموزشی شامل 18 مدرسه متوسطه در سراسر جهان است که دانش آموزان بین المللی از 160 کشور را با تمرکز بر صلح و پایداری آموزش می دهد.

پنج سال پس از راه اندازی این برنامه، روزنامه‌ی بوستون گلوب نوشت: "تأثیرات [بورسیه های دیویس] چشمگیر بوده است. در کالج کولبی، که تعداد کل پذیرفته شدگان 1800 نفر است، تعداد دانش‌آموزان پذیرفته‌شده‌ی بین المللی از 6 درصد به 10 درصد در طی پنج سال افزایش یافت. در کالج آتلانتیک که فقط 265 دانشجو دارد، 17 درصد دانش‌آموزان از کشورهای دیگر می آیند، در مقایسه با تعدادی انگشت شمار قبل از بورسیه های دیویس. در ولزلی و پرینستون، دانش‌آموزان بین المللی از 6 درصد به 8 درصد افزایش یافته است.» اخیراً، رئیس کالج کولبی. گفته است که این برنامه "آموزش عالی آمریکا را با در دسترس قرار دادن بهترین کالج ها و دانشگاه ها برای دانشجویان شایسته از سراسر جهان تغییر داد."

از سال 2020، این برنامه شهریه بیش از 10000 دانش آموز را پرداخت کرده بود.