رجوع به محتوا ↓

يونایتد ورلد کالج چیست؟

یونایتد ورلد کالج (UWC) سازمانی است که از تحصیل به عنوان نیرویی برای بهم متصل کردن مردم، ملت ها و فرهنگ های مختلف برای ترویج دوستی و آینده ای پایدار استفاده می کند.

You have not allowed cookies and this content may contain cookies.

If you would like to view this content please

مدارس یونایتد ورلد کالج تحصیل متمایزی به دانش آموزان برتر سراسر دنیا ارائه می دهند تا آن ها را برای به ارمغان آوردن آینده ای پر از دوستی و پایداری آماده کنند. آموزش در این مدارس با هدف توانمندسازی جوانان برای روبرویی با بحران های اجتماعی، آماده سازی آن‌ها برای رواج دادن مسئولیت های اجتماعی و محیط‌زیستی، و سرآمدی در ابتکار و رهبری در جوامع خود دنبال میشود. ارزش های بنیانی این سازمان به شرح زیر می باشند:

  •       فاهمه‌ میان فرهنگ ها و ملت ها
  •       تجلیل تفاوت ها
  •       مسئولیت پذیری و درستکاری
  •       احترام و مسئولیت متقابل
  •       دلسوزی و خدمت
  •       احترام به محیط زیست
  •       حس آرمان گرایی
  •       چالش جویی
  •       عمل گرایی و نمونه گرایی

امروزه، یونایتد ورلد کالج صاحب ۱۸ مدرسه در ۴ قاره مختلف هست که اکثریت تمرکز شان روی دانش آموزان ۱۶ تا ۱۹ ساله می باشد. این دوران زمانی است که انرژی و آرمان پروری این نوجوانان می تواند به سمت یکدلی، مسئولیت پذیری و عملکرد مادام العمر هدایت شود. این مدارس تحت سیستم آموزش بین المللی IB می باشند که مدارس ما در توسعه آن نقش بسزایی ایفا کرده اند و از وجود چالش های درسی در بالاترین سطح بین المللی و فعالیت های تجربی و فرادرسی در آن اطمینان خاطر پیدا کرده اند.

دانش آموزان یونایتد ورلد کالج به صورت محلی در بیش از ۱۵۵ کشور دنیا توسط کمیته های ملی انتخاب می شوند. انتخاب ها بر اساس پتانسیل و توانایی های نشان داده شده صورت می گیرند. مطابق با تعهد اخلاقی یونایتد ورلد کالج که فرصت های تحصیلی باید مستقل از توانایی های اقتصادی و مالی خانواده ها باشند، ۷۰ درصد دانش آموران در دوره دو ساله IB به مقدار نیارشان از کمک هزینه های مالی بهره مند می شوند.

یونایتد ورلد کالج دوره های تحصیلی کوتاه مدتی هم در نقاط مختلف دنیا (برخی در مدارس و برخی خارج از مدارس) ارائه می دهد تا تعداد کسانی که می توانند به آموزش و ارزش های ما دسترسی داشته باشند را افزایش دهد.

یونایتد ورلد کالج تعهدی مادام العمر به مسئولیت پذیری اجتماعی را می پروراند و تا به امروز شبکه جهانی ای با بیش از ۶۰ هزار فارغ التحصیل را الهام بخشیده است که باور دارند می توان با عملکرد یک تفاوتی در سطح محلی، ملی، و حتی بین المللی ایجاد کرد.